Regulamin strony

Zapoznaj się z regulaminem przed skorzystaniem z usług portalu. W przypadku pytań skontaktuj się z nami: m.metamery@gmail.com

 1. Portal internetowy Metamery, działający pod adresem: https:/metamery.com/ i jest projektem artystycznym łączącym różne media z dzieciny sztuk plastycznych oraz rękodzieła.
 2. Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania z portalu Internetowego Metamery w tym składania zamówień na wykonywane przedmioty i usługi.
 3. Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem sieci Internet. W celu złożenia zamówienia należy wypełnić formularz zamówienia lub skontaktować się bezpośrednio z administracją portalu. Po złożeniu zamówienia do Kupującego zostaje przesłana e -mailem wiadomość, że zamówienie dotarło do sklepu.
 4. Realizacja zamówienia następuje, gdy do sklepu dotrze od Kupującego wiadomość z potwierdzeniem złożonego zamówienia.
 5. Czas realizacji zamówienia wynosi odpowiednio do 2 dni roboczych od dnia zarejestrowania wpływu należnej kwoty na konto sklepu z wyjątkiem przedmiotów wykonywanych na zamówienie lub nie jest obecnie dostępny w magazynie. Czas realizacji tych przedmiotów podawany jest bezpośrednio przy danym produkcie bądź ustalany z klientem.
 6. Po skompletowaniu zamówienia towar zostaje wysłany do Kupującego. Przewidywany czas dostawy – 2 dni robocze.
 7. W termin otrzymania przesyłki wlicza się czas realizacji oraz przewidywany czas dostawy.
 8. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Kupujący jest o tym niezwłocznie informowany. Kupujący decyduje, czy zamówienie ma być zrealizowane częściowo czy w całości anulowane.
 9. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień, aż do wyczerpania się zapasów objętych taką formą sprzedaży.
 10. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez klienta. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty portalu, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
 11. Za zamówione towary Kupujący może zapłacić wybierając jedną z poniższych form płatności: płatność PayPal, przelewem bankowym na konto portalu, płatność za pobraniem (przy wybranych opcjach przesyłki), płatność przy odbiorze.
 12. Zamówiony towar wysyłany jest na terenie Polski za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz Paczkomatów InPost. Koszt dostawy jest zależny od wybranej metody wysyłki i wskazywany przez Klienta w formularzu zamówienia.
 13. W momencie potwierdzenia przez Kupującego wysłanego przez niego zamówienia dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy SPRZEDAJĄCYM a KUPUJĄCYM. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu. Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w Ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964 r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zamianami) oraz w Ustawie z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000 r., nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami).
 14. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.
 15. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.
 16. Informujemy, że dane osobowe podane na formularzu zamówienia na portalu internetowym „Metamery”, są gromadzone i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami). Zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień oraz informowania o promocjach i w żadnym wypadku nie będą udostępniane osobom trzecim. Każdy klient naszego sklepu ma prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych osobowych z naszej bazy danych.
 17. Zwrot towaru. Zgodnie z Ustawą z 30 maja 2014 r. „o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny”, klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia odebrania przesyłki. Wzór oświadczenia o odstąpieniu stanowi załącznik do niniejszego regulaminu. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny i nie został w żaden sposób uszkodzony. Zwracany towar należy odesłać. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.
 18. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady fizyczne powinien niezwłocznie powiadomić nadawcę w celu podjęcia dalszych działań reklamacyjnych. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 5 dni roboczych od dnia ich wpłynięcia. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na nowy pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary.
logo Metamery

Kontakt